Yabancı Uyruklular
09 Kasım 2021


    E-imza Yabancı Uyruklular İçin Yapılması Gerekenler

     Yabancı Uyruklu Aile Hekimlerimiz portal üzerinden başvuru yapamamaktadırlar.


    ***Başvuru Yapacak Yabancı Hekimlerimizin Pasaportlarının Bitiş sürelerinin en az 1 yıl olması gerekmektedir. Pasaport bitiş süreleri 1 yıldan az olanlar için TÜBİTAK-BİLGEM KamuSM tarafından E-İmza üretimi yapılamamaktadır.

     Yabancı Uyruklu Aile Hekimlerimiz başvuru için;


    -“FORM-001-003 NITELIKLI ELEKTRONIK SERTIFIKA BASVURU LISTESI Excel dosyasını bilgisayarlarına indirip doldururlar.

    -Elektronik imza ücretini aşağıdaki linkte belirtilen banka hesabına, dekontun açıklama kısmına "AD-SOYAD-TC/ AÇIKLAMA = NES 3 YILLIK BAŞVURUSU" yazarak yatırırlar.

    -Yabancı Doktorlarımız doldurdukları BASVURU LISTESI Formunu, Banka Dekontunu ve Pasaport görüntülerini nigde@saglik.gov.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

    Gönderilen liste kurum yetkilimizin e-imzası ile imzalanarak, Kamu Sertifikasyon Merkezine e-posta ile gönderilir. Bu işlemden sonra Yabancı Hekimlerimizin formda bildirdikleri e-posta adreslerine TÜBİTAK BİLGEM Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafından Başvuru Formu Erişim Linki ve Parolası gönderilmektedir. Yabancı Hekimlerimiz e-postalarına gönderilen linkten eriştikleri Başvuru Formunu doldurup çıktısını alarak, ıslak imzalı bir şekilde kendileri Niğde Halk Sağlığı Müdürlüğü İstatistik ve Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü’ne ulaştırmaları gerekmektedir.

    Ödeme Bilgileri: (Mini Kart Okuyucu ve  3 Yıllık Nitelikli Elektronik Sertifika fiyatı için)
    Ücret Bilgisi için tıklayınız. (3 yıllık nitelikli elektronik sertifikanın fiyatı + Mini kart okuyucu fiyatı)

    Banka Bilgisi için tıklayınız.

    ***Önemli: Banka Dekontunun Açıklama Kısmında Mutlaka "AD-SOYAD-TC/ AÇIKLAMA = NES 3 YILLIK BAŞVURUSU" yazması gerekiyor.