İl Müdürlüğümüz İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü arasında Apiterapi Merkezi ile ilgili İşbirliği Protokolü İmzalandı
03 Kasım 2020

İl Müdürlüğümüz  İl Tarım Ve  Orman Müdürlüğü  arasında Apiterapi Merkezi ile ilgili İşbirliği Protokolü İmzalandı
Niğde İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce ortaklaşa yürütülecek olan Arıdan Gelen Sağlık Projesi kapsamında İl Tarım Ve Orman Müdürü Asım BAŞ ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan DEĞİRMENCİOĞLU tarafından İşbirliği Protokolü imzalandı.
 İl Tarım Ve Orman Müdürü Asım BAŞ, “Arıcılığın tarımsal bir faaliyet olması sonucu aile ekonomisine doğrudan, tozlaşma hizmeti ile bitkisel üretime ve insan sağlığına olan etkisiyle ülke ekonomisine dolaylı olarak katkısı olmaktadır. Türkiye’de 40 bin, İlimizde 465 aile geçimini arıcılıktan sağlamaktadır. Bu proje ile arıcılık sektörünün sağlık açısından önemine dikkat çekilerek bu konuda alternatif istihdam sahası oluşturulacaktır. Nüfusunun yarıdan fazlasının geçimini tarımsal faaliyetlerden sağladığı ilimizde arıcılık sektörünün tüm yönleriyle geliştirilmesine katkı sağlanarak arı ürünleri ticaretinin geliştirilmesi planlanmaktadır.” dedi.
Proje ile ilgili açıklama yapan Dr. Ertan DEĞİRMENCİOĞLU, “Projemiz, Niğde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Niğde İl Sağlık Müdürlüğü arasında iş birliği yapılarak; Geleneksel Tamamlayıcı Tıp anlayışı içinde yer alan apiterapi hizmetlerinin ilimizde sağlık turizmi kapsamında uygulanması amaçlanmaktadır. Böylece kronik hastalıkları olan bireylerde yan etkilerinin az olması sebebiyle apiterapi uygulamaları yaygınlaştırılacaktır. Niğde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Merkezinde apiterapi hizmeti planlanmaktadır.”

  • FB_IMG_1563968342855.jpg
  • FB_IMG_1563968345276.jpg
  • FB_IMG_1563968347848.jpg
  • FB_IMG_1563968351060.jpg