Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğine Otel Konforunda Tek Kişilik Doğum Odaları Yapıldı.
03 Kasım 2020

    Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğine Travay - Doğum - Lohusa (TDL) odaları kuruldu. Kliniğe toplamda 7 adet TDL odası kuruldu. Toplamda 7 TDL odası yanında aynı zamanda 2 kişilik daha doğum masası ile hizmet verilmeye devam edilecektir. TDL odaları aktif olarak çalışmaya başlayan Doğumhane birimi; 1 Doçent, 2 Dr. Öğr. Üyesi, 4 Uzman doktor, 13 ebe ve 8 yardımcı personel ile hizmet vermeye devam edecektir.

    TDL adı verilen odaların özelliği hasta konforu ve mahremiyetini gözetecek şekilde gebenin hem doğum süreci, doğum anı ve doğum sonrası dönemi tek kişilik bu odalarda gerçekleştirmesidir. Bu odalarda anne adaylarının ev konforunda rahat bir şekilde güvenli doğum yapmasını sağlayarak anne ile bebeğin ilk temasının yanı sıra annenin doğum sürecinde ve sonrasında aile yakınlarından bir kişinin de anne adayının yanında kalması sağlanacaktır. Doğum sonrasında annenin bebeğini emzirmesinden bakımını yapmasına kadar ki sürede aynı odada kalması sağlayacaktır. Odamızdaki hasta yatağı doğum esnasında doğum masasına dönüştürülüyor ve anne adayının başka bir müdahale odasına geçmesine gerek duymamaktadır.

  • otel-konforunda-tek-kisilik-dogum-odalari-2020-manset.jpeg
  • otel-konforunda-tek-kisilik-dogum-odalari-2020.jpeg