Belediye Başkanımız Emrah ÖZDEMİR 'den Filyasyon Ekibimize Ziyaret
04 Aralık 2020

    Küresel boyutta gerçekleşen, ülkemizde de etkisini gösteren Covit-19 salgını nedeni ile uygulanan “Koronavirüs Tedbirleri” kapsamında Niğde İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı koronavirüs salgını ile mücadele filyasyon ekiplerimizin özverili çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir. Sonbahar ile birlikte ülke genelinde vaka sayısındaki artış nedeni ile tedbirlerin daha sıkı şekilde uygulanması önem arz ediyor.

    Niğde Belediye Başkanımız Emrah ÖZDEMİR ve Danışmanı; Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun KOÇ ve Merkez Toplum Sağlığı Başkanı Uzm. Dr. Neşe KESKİN ile 2 Aralık 2020 tarihinde filyasyon ekiplerini ziyaret etti. Koronavirüs salgını ile mücadele etmede önemli bir yere sahip olan filyasyon ekiplerinin moral desteği ve motivasyonunun desteklenmesi amaçlanan ziyarette Başkan ÖZDEMİR, can siperhane çalışmaları nedeni ile ekiplere minnetlerini sundu. İkramlar eşliğinde filyasyon ekiplerinin karşılaştıkları sıkıntıları değerlendiren Başkan ÖZDEMİR, problemlerin çözümlerini destekleyeceğini ifade etmiştir. Ayırca filyasyon ekiplerinin sosyal desteğe ihtiyacı olan vatandaşların tarafına bildirilmesi durumunda gerekli desteğin sağlanacağı belirtilmiştir.

    Niğde Belediyesi’nin bütün olanaklarını koronavirüs ile mücadelede seferber eden Başkan Emrah ÖZDEMİR, fedekarca görev yapan sağlık camiamıza yönelik desteklerine aralıksız devam etmektedir. Virüsle mücadelede kapsamında maddi, manevi desteğinin yanı sıra, Başkan ÖZDEMİR Sağlık Müdürlüğümüze bağlı görev alan ekiplerin hareket alanını genişletmek amacı ile araç ve personel desteği de sağlamaktadır. Pandemi sürecinde çalışmalarına haftaiçi-haftasonu demeden devam eden Covit-Test Merkezi Niğde Belediyesince Müdürlüğümüze tahsis edilen tesislerde devam etmektedir. Sağlık Müdürlüğümüz sevk ve idaresinde görevlendirilen Niğde Belediyesi ekipleri, hastalığın bulaş aşamalarını kontrol eden ve gece-gündüz demeden fedakârca çalışan filyasyon ekiplerimizinde yüklerini hafifletmek adına önemli bir görev üstleniyor.

    Son günlerde vaka sayılarında ki artışılar dikkate alınırsa “Koronavirüs Tedbirleri” kapsamında ancak topyekün mücadele gerekli. Maske, mesafe ve temizlik bu işin olmazsa olmazıdır. Birinci önceliğimiz kendi sağlığımızı, ardından toplum sağlığını korumak. Bu konuda bize destek veren Niğde Belediye Başkanımız Başkan Emrah ÖZDEMİR ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bize araç ve tesis desteği ile bu mücadelede ortak hareketin en güzel örneğini göstermiş oldular. Bizim virüsten daha hızlı olmamız lazım. Bu virüsün en etkili özelliği bulaşma hızı. Virüsün arkasından yakalamaya çalışarak değil önüne set koyarak engellememiz lazım. Bu işi inşallah topyekün üzerimize düşeni yaparak bertaraf edeceğiz. Topyekün mücadelemizde bu desteklerin bize çok büyük faydası olacak.

Dursun KOÇ
İl Sağlık Müdürü


  • Belediye-baskanindan-filyasyon-ekibine-tesekkur-1.jpeg
  • Belediye-baskanindan-filyasyon-ekibine-tesekkur-2.jpeg