maaş promosyon ihalesi yapıldı
03 Kasım 2020

İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı tüm Sağlık Kurumları için maaş promosyon ihalesi 06.09.2018 tarihinde Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapılmış olup promosyon ihalesi en yüksek teklifi veren T.C Ziraat bankasına kalmıştır.

Promosyon ihalesinin bazı detaylar şöyledir. 
1.İlimizde şubesi olan tüm bankalara davet gönderilmiştir. 
2. Davet neticesinde 9 Banka ihaleye katılım sağlamıştır. 
3. Kapalı zarf la verilen ilk teklifler den sonra açık artırma usulü ile devam edilmiştir.
4. Açık artırma sonrasında en yüksek fiyatı veren T.C.Ziraat Bankası 590*5 =2950 teklifle promosyon ihalesini kazanmıştır. 
5. İhale 5 yıllık olarak yapılmış 590 lira her dönem ilk maaşla birlikte personele ödenecektir.
6. Hastane çalışanları 2020 yılı Ocak ayında dahil olacaktır.(Mevcut şu anki anlaşmaları o tarihte biteceğinden. ) Yani önce ki promosyon anlaşması Bakanlıkça yapılan Halen ziraat bankasından maaş almakta olan Niğde Ömer HALİSDEMİR Üniversitesi Eğitim Araştırma Bor Devlet Çiftlik Devlet Ulukışla Devlet hastanesi çalışanları 17 ay sonra bu anlaşmaya dahil olacaktır. 17 aylık sürede daha önceki anlaşma hükümlerine tabii olacaklardır. 
7. Sağlık Tesislerimizde çalışan Daimi işçi statüsündeki personel(Temizlik ,Güvenlik,Ambulans şoförü ) ile Maaşını şimdiye kadar İl Sağlık Müdürlüğünden alan sağlık çalışanları 112, TSM ler ,Aile Hekimliği Altunhisar ilçe Hastanesi ve Çamardı ilçe Hastanesi çalışanları bu yıl içerisinde alacaktır.

8.Banka Giden personelden geri ödeme gibi bir talep yapmayacaktır. 
9. Yeni atanan yada tayin gelen personel ilk maaşı ile birlikte çalışacağı aylar hesaplanarak ilk maaşında ödeme yapılacaktır. 
10.Bu ihale ile ildeki tüm sağlık çalışanları aynı bankadan ve aynı oranda promosyon alarak uygulama birliği sağlanmış oldu.

Dr.Ertan DEĞİRMENCİOĞLU
İl Sağlık Müdürü